Płyty obornickie (płyty warstwowe, płyty PIR) to jeden najważniejszych materiałów budowlanych wykorzystywanych do wznoszenia obiektów inwentarskich. Zapewnienie optymalnego poziomu temperatury czy wilgotności w budynkach takich jak kurniki, obory, chlewnie czy stajnie zapobiega rozwijaniu się groźnych chorób, grzybów i pleśni oraz wpływa korzystnie na kondycję zwierząt.
Zastosowanie płyt obornickich w obiektach inwentarskich zapewnia utrzymanie w nich właściwego mikroklimatu oraz gwarantuje szczelność i termoizolacyjność. Do budowy tego typu obiektów wykorzystywane są zarówno płyty obornickie ścienne, jak i dachowe. Wykonuje się z nich dachy spadziste i płaskie, sufity podwieszane oraz oczywiście ściany zewnętrzne. Ich poliizocyjanurowy rdzeń i stalowe poszycie sprawia, że nie ulegają one biodegradacji.
Wykorzystanie płyt warstwowych w rolnictwie
Budynki inwentarskie to nie jedyne obiekty wykonane z płyt warstwowych z rdzeniem PIR, które mogą być wykorzystywane w rolnictwie i przemyśle spożywczym. Płyty te nadają się również do budowy spichlerzów, stodół, garaży oraz chłodni i mroźni (tam stosowane jest ich specjalna odmiana – płyty chłodnicze).
Wielość wariantów, w jakich występują płyty obornickie sprawia, że można znaleźć materiał dopasowany do naszych potrzeb. Niewątpliwą korzyścią związaną z zastosowaniem płyt obornickich jest szybkie tempo prac budowlanych oraz odpowiednie walory estetyczne wznoszonych obiektów.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Gór-Stal. Specjalizujemy się w produkcji płyt obornickich (warstwowych) i płyt termoizolacyjnych.