Z czego składa się płyta warstwowa?
Płyta warstwowa to materiał wykorzystywany do budowy ścian i dachów budynków przemysłowych. Znajduje tak szerokie zastosowanie w budownictwie przede wszystkim ze względu na swoje parametry. W jej skład wchodzi kilka warstw:
- okładziny blaszane zastosowane z dwóch stron,
- rdzeń z poliuretanu PIR, styropianu lub wełny mineralnej.
W płytach warstwowych stosuje się różne materiały izolujące. Od ich typu zależy m.in. możliwość utrzymywania ciepła w gotowym budynku, a także tłumienia hałasu i sama masa płyt.
Płyty warstwowe, w zależności od producenta i dokładnego zastosowania, mogą mieć różną grubość. Z tego powodu nasi specjaliści zawsze dobierają odpowiedni wariant do potrzeb klienta. Skupiamy się na powierzchni hali przemysłowej lub magazynowej i działalności takiego obiektu. W miejscach, w których musi być zachowany odpowiedni mikroklimat, stosuje się zwykle grubsze i lepiej izolujące płyty.
Gdzie stosuje się płyty warstwowe?
Płyty warstwowe są lekkie, odporne na działanie ognia i pozwalają na utrzymanie ciepła w budynku. Z tego powodu powstają z nich zarówno ściany, jak i dachy obiektów przemysłowych. Są wykorzystywane także w miejscach, w których konieczne jest zachowanie szczególnych względów bezpieczeństwa – w obiektach, gdzie przetwarza się żywność czy produkuje środki chemiczne. To innowacyjne rozwiązanie, chętnie wybierane przez te osoby, którym zależy na szybkim czasie realizacji i zmniejszeniu kosztów. Płyty warstwowe montuje się bardzo łatwo, można wręcz powiedzieć, że na podobnej zasadzie, jak z klocków. Tak liczne zalety sprawiają, że jest to bardzo popularny materiał we współczesnym budownictwie.